Чому важлива комплексність

Створюючи завдання, я дуже уважна до того, щоб ця вправа зосередила увагу дитини, ця зробила акцент на мислення, ця перевірила її фонематичний слух, а ця потренувала рахунок і т.д.

Тому що дуже важливо знати дитину з усіх боків.

Після всіх моїх програм і марафонів, я чую від батьків, що «Виявляється, він не розуміє, яке число більше, а яке менше», «Я думала, що …, а виявилося, що …», «Я думала, він вміє рахувати в межах десяти, а знайти сусідів числа виявилося цілою проблемою!», «Програма допомогла нам зрозуміти, які сторони підтягти» і багато іншого, що говорить про те, що часто дитину якщо вчать «читати» або «рахувати», то роблять це дуже односторонньо, не звертаючи увагу на супутні фактори. Адже прибравши логопедичні неточності, дитині простіше почати читати, потренувавши загальну витривалість/спритність руки, дитині простіше почати писати, попрацювавши з числовим рядком в різних напрямках, дитина починає краще йти на «контакт» з рахунком і т.д.

Тому я часто застосовую фрази «КОМПЛЕКСНА підготовка …», «ГАРМОНІЙНИЙ розвиток» і т.д., коли описую свої розсилки друкованих завдань і програми, тому що знаю, що для того, щоб дитина вивчила із задоволенням букви, недостатньо почати з показу самих букв.