ДИКТАНТИ

Диктант – це один з методів розвитку фонематичного слуху і спосіб навчання сприймати словесні інструкції і фіксувати їх виконання на папері. Щоб процес був цікавим і відповідав віку дітей, вписувати відповіді діти повинні в предмети на малюнку.
Виконувати диктанти можна приблизно з п’яти років, навіть якщо малюк ще пише невпевнено.

Диктант – це не перевірка знань, це один з видів роботи. Існує маса тем для диктантів дошкільнят, наприклад:

- Запиши першу букву в слові, останню літеру в слові. Також на початковому етапі навчання читанню я прошу записати другу букву в слові (щоб переконатися, що дитина добре розбирається в складі складу) і букву, яка стоїть в слові одна, тобто читається різко, окремо: лиС, кіТ і т.д. Якщо задумаєте, щоб записані дитиною букви в результаті утворювали якесь слово – взагалі буде чудово.

- Запиши букву, яку ти чуєш в слові двічі; букву, яка звучить м’яко в слові (на етапі вивчення звукового аналізу слова).

- Запиши перший день тижня, третій день тижня, другий вихідний, останній робочий день і т.д.

- Запиши цифру, яка йде наступна після цифри 4 в числовому рядку; попередню від 8; на один крок назад від цифри 6; число, чиї сусіди 1 і 3 і т.д.

- Запиши число, яке на один більше, ніж 5; на один менше, ніж 9, на два більше, ніж 0 і т.д.

- Запиши, на скільки 6 більше, ніж 4; 9 менше, ніж 10; скільки потрібно додати до трьох, щоб стало п’ять; скільки відняти від семи, щоб залишилося два і т.д.

- Прості завдання. На майданчику гралося п’ять діток, двоє пішли додому. Скільки діток залишилось на майданчику? У відповіді записати тільки число.

Писати дитина в диктантах в дошкільному віці повинна якомога менше, краще за все, щоб це були просто букви або цифри, так як швидкість письма ще невисока, а результат роботи повинен бути відчутний відразу, щоб зберігати інтерес і азарт учня. Ви можете малювати діткам будь-які предмети, які цікаві їм (кількість приблизно 10-15 штук за один раз), я зазвичай малюю малюкам в зошитах, але намальовані на окремих аркушах диктанти у мене є також, які ви можете завантажити за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/0BxMKLrA-6z6sT0NkbGx2NEV1Wlk?usp=sharing