Етапи просування до цілі

Практично кожному з батьків знайомо, як дітки радісно беруться за якусь справу, потім, коли в справі з’являються зобов’язання і щоденна праця, намагаються від неї ухилитись. Знайомо? Тоді вам точно потрібно читати далі.

Навіть найяскравіше і продумане під дітей навчання – це праця. Розумова і організаційна.

На ПЕРШОМУ ЕТАПІ, коли дитина зустрічається з новим, ефектним навчанням (цікавий вчитель або цікава програма), вона сповнена натхнення і сил, будучи під впливом захопленням. Їй все подобається, очі палають бажанням. Дитина захоплена буквами, і Ви вже уявляєте, як вона сама читає книжки.

Але яким би цікавим не було навчання, неминучий ДРУГИЙ ЕТАП – зіткнення один на один з рутинними, обов’язковими діями, коли ми відпрацьовуємо навичку, входимо в повний курс справ. Тут дитина починає злегка згасати, видаючи щось в стилі “О ні, я на таке не підписувався, це ж яка праця все це запам’ятовувати, знаходити, впізнавати, писати і т.д.”. В ній говорить інстинкт самозбереження, у якого завдання – вберегти дитину від перенавантаження. Наше завдання на цьому етапі – знизити темп, але не змінити напрямок. Не потрібно кидатися до іншої методики чи відкладати букви зовсім, потрібно виконувати мінімум потрібних дій, які залишать вас на плаву. При цьому створюючи ситуації успіху (але не переборщувати з азартом навколо занять, дитину це буде тільки дратувати) і підкреслюючи проміжні результати, але не робити нових стрибків. Головне завдання на цьому етапі – залишитись “на плаву”.

І коли складний період прийняття, що навчання – це праця, старання, наполегливість – позаду, настає ТРЕТІЙ ЕТАП – радість від того, що ти зробив, відчуття власної компетентності. УСПІХ. І після цього дитина знову може перейти на новий етап – підвищення планки. Від слів до читання фраз, тексту і т.д.