Ігри для “слабких” рученят

Вже чимало написано про те, як допомогти малюкам освоїти олівець/ручку і почати кроки в бік впевненого письма.

Але часто взяти олівець і тримати його впевнено малюкам складно. Прям фізично складно. І для того, щоб допомогти руку дитини зміцнити, є певні ігри, які допоможуть малюкові бути більш спритним і сильним в руках:

- Ігри з використанням молотка: зовсім дитячі циліндри і кульки, які потрібно забивати в отвір, а також вже трохи складніші посібники, де потрібно забивати маленькі гвіздочки, щоб утворити картинку з фігур, наприклад. Потрібно бути, звичайно, поруч, щоб діти не вкололися.

- Пластилінові латочки. Ви, напевно, чули, що для розвитку дрібної моторики рук потрібно ліпити. Але саме ліпити якісь фігури маленьким дітям ще може бути складно, а ось “закривати вікна” в малюнках – набагато простіше! Впишіть в пошуковому рядку “Пластилінові латочки” і ви побачите масу варіантів.

- Шнурівка. Для початкових шнурувальщиків використовуйте тільки найпростіші варіанти. Просіть дитину потрапити “голкою” (дерев’яною або пластмасовою, звичайно) в дірочку, а потім тягнути зі зворотного боку.

- Відкручувати кришки, відклеювати липучки (як на одязі), відривати присоски – чудові варіанти для самих маленьких “учнів”.

- Ігри з м’ячем. Ловити, штовхати, підкидати, котити.

- Мозаїка, де потрібно вставляти (а потім виймати) фішки в спеціальні отвори.

- Ігри з прищіпками: спочатку нехай зніме, а потім спробує прищепити на місце. Можна запропонувати зробити сонечку промінчики або їжаку голки.

- Ігри з кінетичним піском: зарити всередину маленькі іграшки (можна горішки або каштани навіть) і попросити їх відшукати. Вправи підійдуть як діткам з дійсно слабкими ручками, так і з дітками, хто добре розвивається в плані моторики, просто для розвитку і розширення знань про навколишній світ.