Найперша гра на читання

Processed with MOLDIV

В той момент, коли я відчуваю, що дитина може прочитати слово, я даю просту, але дуже зрозумілу дітям гру – День народження!
.
Загальні показники готовності до читання ми обговорювали раніше, зараз же мова про те, коли дитина більш-менш впевнено читає склади з буквою А і ви наважуєтесь познайомити її не з окремими елементами читання, а зі справжніми словами! І робити це потрібно, звичайно ж, в цікавій, миттєво ефективній формі.
.
Так ось, вам потрібні обличчя або фігури діток, на них повинні бути написані імена. Так як це перше читання, у мене на фото імена тільки з однію голосною (хто в темі, той знає, що з цього краще всього починати): ПАША, ДАША, САША, ЛАДА, ДАНА і т.д. І подарунки з такими ж іменами і трохи зайвих.
.
Учень читає слово на фігурці дитини, після чого очима шукає подарунок, на якому написано таке саме слово. Найважливіше – не перечитує всі підряд подарунки в пошуку потрібного слова, а саме шукає ТАКЕ САМІСІНЬКЕ слово. Так як саме пошук аналогічних слів сприяє прискоренню подальшого читання, так як дитина вчиться сприймати слово повністю. Після того, як потрібне слово буде знайдено, відкладаєте убік задоволену дитини і приступаєте до наступного!
.
Дитині говорите, що у кожного з цих діток був день народження, але ось подарунки переплутались, тому потрібно допомогти їм знайти свій.
.
А зайві подарунки (пояснення для дитини) – це просто інші дітки ще не забрали, прийдуть пізніше. Пояснення для вас – ми розширюємо пошук, щоб дитина не тільки по першій букві знаходила, а вчилась порівнювати, чи таке слово знайдене, тобто підвищуємо концентрацію уваги.
.
За перший раз досить буде, якщо ви 5-6 слів і прочитаєте, зате дитина буде сповнена гордості, що вона САМА читала імена дітей! Читати, виявляється, така корисна справа!

Завантажити малюнки чоловічків і подарунків з моєї гри ви можете за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1yCEnIKS1Ueko2jKHKqjfpGBIuZyUKb-V?usp=sharing