Close

Організація заняття

Важливим елементом успішної навчальної діяльності дитини є умови, які будуть створені їй для роботи. Я спробую тезами перерахувати основні моменти, які необхідно враховувати при виконанні наших програм:

  • Обрати правильний ЧАС для навчання. Це повинен бути найпродуктивніший період часу для Вашої дитини: вона виспалась, неголодна, максимально зібрана і налаштована.
  • Спробуйте визначити, в першу чергу, яку КІЛЬКІСТЬ РАЗІВ на тиждень може займатися Ваша дитина, враховуючи її загальний графік (дитячий садок, додаткові заняття) та Вашу зайнятість. Пам’ятайте, що важливо притримуватись систематичності в роботі, не робити довгих перерв між уроками, але і не займатися пізно ввечері, під час хвороби (в активний її період), після інших інтенсивних інтелектуальних навантажень. Оптимальна кількість занять на тиждень — два-три.
  • ВАЖЛИВО — не проходити два уроки підряд, навіть якщо Вам здається, що дитина має сили їх подолати. По-перше, дитина втомиться посеред другого заняття і вам доведеться залишити діло не доведеним до кінця, чого допускати не можна, і, по-друге, заняття повинно закінчуватись тоді, коли ще хочеться, щоб залишався інтерес і сили для подальших успіхів.
  • ОБОВ’ЯЗКОВО старайтесь виконати один урок до кінця. Завдання підібрані таким чином, що дитина відповідного віку не повинна втомитися чи втратити інтерес, справа може бути в її індивідуальних психологічних особливостях. Якщо у Вас виникли складнощі при проходженні уроку або Ви бачите, що рано просуватися далі, скажіть мені, будь ласка, про це в розділі “Зв’язатися з нами” і я підкажу Вам, яким чином вчинити в тій чи іншій ситуації. Це не сайт самостійного навчання, Ви завжди можете розраховувати на вчасну допомогу і конструктивну відповідь.
  • Необхідно забезпечити хороший ІНТЕРНЕТ, зручне місце для роботи, щоб заняттю не заважали сторонні звуки (вимкнути телевізор, музику, гучні побутові предмети) та люди (старайтесь не розмовляти під час заняття по телефону; не займайтесь тоді, коли у сусідній кімнаті голосно граються діти і Ваша дитина мріє бути з ними). Якщо так сталось, що друг дитини у вас в гостях, а у вас був запланований урок, поясніть вашій доньці чи сину, що його (її) товариш тихенько зачекає, а після уроку вони продовжать гру знову. Головне, не перетворюйте заняття на просте проводження часу за комп’ютером, важливо почати і закінчити урок без додаткових перерв, щоб малюк вчився ставитись до навчання серйозно.
  • Кожне завдання буде супроводжуватись поміткою “Для мам”, де я пояснюю, як саме розтлумачувати ту чи іншу інформацію для дитини. НАПОЛЕГЛИВО ПРОШУ — давати можливість дитині виконати завдання самостійно, навіть якщо це буде потребувати більше часу і зусиль. Застосовуйте Ваші роз’яснення тільки тоді, коли бачите, що малюк не може далі просуватися або починає розуміти щось неправильно. Зверніть увагу на тон ваших пояснень — говорити потрібно спокійно, врівноважено, іноді необхідно пояснити одне й те саме декілька разів і це не повинно змусити вас сумніватись у здібностях дитини. Діти дуже розумні, вони великі молодці, я прошу Вас повірити в це і дати можливість їм розвиватись.
  • Після кожного уроку потисніть руку, обійміть, поділіться з дитиною роздумами про те, як все вийшло і як добре у вас все вийде наступного разу. Дуже важливо — не використовуйте гострих визначень — ледачий, нетямущий чи ще гірше. Діти вчаться, а наше завдання допомогти їм в цьому. Перед тим, як вимагати від дитини показати результат, потрібно вкласти в її голівку знання і попіклуватись про їх засвоєння.
  • ВАША, шановні дорослі, ПРИСУТНІСТЬ і своєчасна участь в занятті ОБОВ’ЯЗКОВА і дуже важлива. Я прагнула зробити заняття максимально зручними і зрозумілими дитині, але я не знаходжусь поруч з Вашим малюком, щоб вчасно допомогти йому чи не дати втратити увагу, тому я закликаю Вас до співпраці. Для мене, як і для Вас, важливо, щоб дитина отримала максимум користі від уроку, тому прошу відповідально ставитись до проведення занять. Заздалегідь дякую!
  • Проходити кожне завдання і урок в цілому ви зможете один раз. Уроки побудовані таким чином, що схожі за ідеєю завдання будуть повторюватись протягом програми. Дитина завжди повинна прогресувати, мати високий інтерес до навчання та якісні результати, задля цього кожен новий урок для дитини продуманий, наповнений, ефективний. Якщо під час завдання щось пішло не так і ви бажаєте переробити його, ви можете натиснути на кнопку «Поновити» і завдання з’явиться знову. Якщо з певних причин вам колись доведеться перервати урок, наступного разу ви зможете продовжити з того місця, на якому закінчили. Також ви маєте можливість отримати домашнє завдання, скачати яке ви зможете відразу після проходження уроку (домашнє завдання до програми «Загальний розвиток. 2-3 р.» не видається у зв’язку із зовсім юним віком користувачів). Домашнє завдання видається не в комп’ютерному вигляді, а у паперовому, щоб урізноманітнити роботу дитини та привчити її працювати з різними видами дидактичного матеріалу.

Матеріал сайту адаптований для роботи на персональних комп’ютерах, ноутбуках та планшетах. Прошу не використовувати для проходження уроків смартфони, адже розмір зображень на них недостатній для правильного сприйняття дитиною інформації, що може ускладнити роботу та не привести до бажаних результатів від завдань.

Я бажаю Вам легких уроків, міцних знань та задоволення власними успіхами!

Ви молодці, я знаю!

З повагою, Олена Калита, автор проекту.

Cлідкуйте за новинами проекту
Матеріали на сайті охороняються законом та є об'єктом авторського права.
Програма готується бути Вам корисною! Незабаром буде на сайті:) Слідкуйте за новинами сайту у соціальних мережах!
З технічних причин доступ до придбання програм тимчасово закритий. Прошу Вас не засмучуватись і написати мені у розділ "Запитання-відповідь", щоб я повідомила Вам, коли проблема буде усунена. З повагою, автор проекту Олена Калита