Прості рівняння

Processed with MOLDIV

Практично кожна дитина, що вміє рахувати в межах десяти, зустрічалася з прикладом з невідомим доданком (7 + … = 8 або … + 3 = 6 і т.д.) або зменшуваним (… – 2 = 3) або від’ємником (4 – … = 3) і цілком справлялась з ними, але якщо дати цій самій дитині приклад “6 + х = 7″ – паніка – “Я такого ще не вчив/не вчила, що означає ця буква (” ікс “мається на увазі) я не знаю”. І в школі починають цілком серйозно досить незрозумілим чином пояснювати те, що дитина, по суті, знає. Тому я ввела ось такі рівняння, які ви бачите на фото. Я кажу так:
Я – Прочитай перший приклад.
Учень – Три плюс яблучко дорівнює дев’ять.
Я – Наше завдання визначити, яке число закрило собою яблуко. Ти можеш сказати, яке число має стояти замість яблука, щоб приклад став правильним?
Припустимо, дитина вже досить спритно рахує (а саме таким і варто давати рівняння, раніше не потрібно).
У – Шість.
Я – Правильно. 6. Раніше ми робили завдання, де потрібно вписати невідоме число прямо в малюнок, а зараз ми зробимо трохи інакше. Яблуко закрило число, уявімо, що яблуко і є це невідоме число, тобто воно замість нього. Пишемо наступний рядок – як можна записати, що до трьох потрібно додати шість, щоб стало дев’ять? Малюй яблучко і став після нього знак “=”. Щоб з’ясувати, скільки потрібно додати до трьох, щоб стало дев’ять, потрібно від 9 відняти 3, згоден?
- Намагайтесь дочекатися, що дитина реально вас розуміє-
У – Так.
Я – Записуй: яблуко = 9-3. Щоб написати, що 9 – 3 буде 6, потрібно зробити ще один рядок, щоб не створювати “потяг” з декількома знаками “=”. Пиши наступний рядок: яблуко = 6. Все вірно?
- Дитина, можливо, буде відчувати себе незатишно трохи, так як робить подібне перший раз, але це не страшно -
Я – А тепер, коли ми точно з’ясували, яке число закрило собою яблуко, давай запишемо цей приклад без яблука, так як ми його розсекретили.
- Дитина пише 3 + 6 = 9. І останній рядок 9 = 9.
Це не так страшно на практиці, як може здатися з опису. І це не обов’язково вміти робити ДО школи, просто ми розширюємо горизонти тих, хто відчуває себе з рахунком “на ти”.