Скорочитання – гра “Гості”

Processed with Moldiv

Я не стомлюсь повторювати, що ЧИТАТИ – ЦЕ ЦІКАВО! І ще одне завдання-вправа для вас – гра «Хто до кого прийде в гості?». Це прийом із розряду швидко читання, тому застосовувати можна до дітей, які вже читають впевнено хоча б слова (не обов’язково речення, я маю на увазі).

“Хто до кого прийде в гості?”. На малюнку багато складів і по периметру аркуша різні тварини. Такий лист повинен бути і у дорослого, і у дитини.

Вибираєте будь-яку тварину, яке подобається дитині. Читаєте склад, який знаходиться безпосередньо біля неї. Говоріть малюкові, що Ви будете диктувати йому склади, один за іншим, а він повинен знаходити склад, який ви сказали (склад повинен бути в найближчому оточенні від попереднього), стежити за ним (в ідеалі очима, якщо поки не виходить – пальчиком) і визначити в кінці “шляху”, до кого задумана тварина прийшла в гості.

Завдання відмінно стимулює активізацію уваги, сприяє прискоренню прочитування, розвиває зорову пам’ять, так як дитина намагається бачити склад повністю.

Можна мінятись і нехай дитина задає завдання Вам, це теж відмінно тренує увагу, так як їй самій потрібно не збитися, де вона диктує.

Завантажити завдання можна за посиланням https://drive.google.com/file/d/0BxMKLrA-6z6sdk1uNFItMHFBbDg/view?usp=sharing

Залежно від того, на аркуші якого кольору завдання роздрукуєте, такого кольору основа і вийде. В оригіналі фон білий.

Хороших всім результатів! І ще хочу звернути вашу увагу – часто батьки вже говорять про “швидкочитання”, тобто про те, що потрібно прискорювати темп, а насправді дитина ще помилки робить, просто читаючи кожне слово. Це означає, що прискорювати темп йому ще рано, це призведе тільки до переживань і збільшення невпевненості, їй потрібно якомога більше виконувати цікавих завдань на словесне читання. В інших статтях в цьому ж розділі («Методичні рекомендації») просто безліч прикладів таких завдань. Не квапте події, а систематично прикладайте зусилля, щоб позитивна динаміка була стабільною, а не за одну ніч подвоїти результат. У вас все вийде!