Читання

Спробувати

Вчимо букви. Українська мова

Вивчення букв є обов'язковим етапом у процесі підготовки дитини до школи. Онлайн - програма «Вчимо букви. Укр.мова. »створена, щоб допомогти дітям у цьому, щоб букви для дітей були цікавими і простими у запам'ятовуванні.

Ми вчимо букви асоціативним методом. Кожна літера має свою асоціацію, яка легко запам’ятовується та є близькою до дитячого сприйняття світу.

Програма «Вчимо букви. Укр. мова» містить 20 уроків по 5 завдань у кожному. Всі п’ять завдань так чи інакше стосуються букв, але з різних боків до них підходять задля підтримки інтересу дитини до навчання. В програмі немає двох однакових завдань (ігор з вивчення букв). Я особисто дуже люблю вчити букви з дітьми і переконана, що цей процес не складний, а напрочуд цікавий і завзятий. Кожне завдання супроводжується поміткою «Для мам», де Ви, дорослі, можете прочитати рекомендації до особливостей виконання конкретного завдання, адже це допоможе Вашому малюку правильніше та ефективніше виконати вправу і, як наслідок, максимально швидко вивчити букви.

Також хочу відмітити, що ми промовляємо назву звуків, а не букв, адже це є раціональнішим підходом для подальшого навчання читанню. Розрізняти поняття для дитини «звук і буква» варто не раніше останнього року перед школою, коли дитина почне виконувати звуковий аналіз слова.

Вік діток, яким можна виконувати програму «Вчимо букви. Укр. мова», однозначно визначити складно. Він залежить від рівня організації уваги та свідомості Вашої дитини. Я б радила починати з 3-4-х років.

Середня тривалість одного уроку програми з вивчення букв онлайн – 20 хвилин.

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно. До кожного уроку додаються домашні завдання, які допоможуть дитині якнайкраще засвоїти пройдений на уроці матеріал і вивчити літери із задоволенням.

Програма «Вчимо букви. Укр. мова» складена і озвучена українською мовою. Програма містить 100 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 5 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 6 євро.

Рада вітати Вас з вибором програми «Вчимо букви. Укр. мова»!

Якщо Ви знаходитесь на цій сторінці, значить, Ви прочитали вже розділ «Організація заняття» і готові приступити до роботи!

Програма містить 20 уроків по 5 завдань у кожному.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Проходити уроки Ви будете поступово, один за одним.

Букви ми вчимо не за алфавітом, а за легкістю вимови, тому не хвилюйтесь, що ми щось забудемо чи пропустимо. Такого не станеться, всі літери враховані і опрацьовані.

Як було вказано у загальному описі даної програми, ми вчимо звуки, а не букви, тобто, говоримо малюку буква «С», а не «ЕС», використовуючи при цьому термін буква, а не звук. Не бійтесь, що це заплутає дитину і вона ніколи не знатиме правильної назви літер в алфавіті. Вже у початковій школі діти вчаться розрізняти звук і букву. За нашою методикою ми пояснюємо дитині різницю між звуком і буквою в останній рік перед школою, коли вивчаємо звуковий аналіз слова. Чому необхідно вчити саме звуки, а не букви? Тому що після вивчення букв є логічним перехід до читання, а в читанні використовуються саме назви звуків. Наприклад, слово САД. Якщо дитина знатиме назви букв, а не звуків, тоді вона прочитає: «ЕСАДЕ» і їй важко буде дорікнути, що вона помиляється. А якщо ж в чотири - п’ятирічному віці (а сама в такому віці більшість діток в сучасному світі вчаться читати) ми почнемо розмежовувати дитині, що буквочка сама по собі називається «ЕС», а коли в слові читаємо, то кажемо на неї «С» - дитина заплутається і визначить читання, як досить непросту і заплутану справу, а наше завдання дати дітям зрозуміти, що вчитись – це просто, цікаво і весело!

При ознайомленні з новою асоціацією прошу Вас, дорослих, залучатись до її впровадження. Тобто робити ті рухи, промовляти ті звуки, які просить завдання, адже Ваша довіра до вправи передається дитині і допомагає засвоїти матеріал.

Звертайте увагу на артикуляцію дитини, щоб кожен звук був промовлений максимально чітко і правильно. Проте будьте готові, що перші уроки дитина може не захотіти повторювати. Вона призвичаюється. Якщо при цьому вона всі завдання виконує, значить, вона все і запам’ятовує і перші три-чотири уроки можна не вимагати від малюка відтворювати вивчені звуки. Якщо ж малюк активно ігнорує завдання (чого, я сподіваюсь, не станеться, адже всі уроки побудовані, орієнтуючись на високий інтерес до навчання), тоді потрібно шукати причину такій поведінці. Найімовірніша з них, це те, що програма дитині не підходить за віком або обраний не найкращий час для проходження занять. Прослідкуєте за тим, чи дотримались Ви всіх умов для проходження завдань, що вказані в розділі «Організація заняття» та спробуйте ще.

Якщо якийсь звук проговорити дитині складно, нехай вона говорить так, як може. Головне, щоб правильно промовляли звук Ви! Не вимагайте сказати правильно звук тут і зараз, адже це може відштовхнути дитину від уроків взагалі і відкласти на невизначений час бажання працювати знову.

Всі програми, які я складаю, створені для батьків і дітей, які хочуть працювати разом! Я не кажу, що Ви повинні в усьому допомагати дитині і робити за неї завдання, я кажу про Вашу обізнаність у тому, на якому етапі розвитку знаходиться Ваш малюк, яка є його найближча зона розвитку та чим Ви, як доросла людина, можете йому допомогти.

Спробую тезами підсумувати основні правила роботи з програмою: Називати звуки, а не букви.

Активно відтворювати асоціацію, залучаючи до цього процесу дитину.

Не вимагати миттєвого озвучення літер.

Слідкувати за артикуляцією при вимові звуку дитини (якщо це «О» - ротик повинен бути, як яєчко, якщо «У – як труба» і т.д.).

Проявляти ініціативу, де це необхідно, задля підвищення інтересу до уроку, коли увага починає розсіюватись (4-5 завдання).

Любити справу, яку робите, і малюка, який у Вас такий молодець!

Якщо при виконанні завдання звук не увімкнувся автоматично, натисніть, будь ласка, на кнопку "Прослухати ще раз", а щоб зупинити звук - на характерну кнопку "Звук" або "Пауза (у різних програмах може бути або та, або та позначка).

Прошу виконувати домашні завдання, адже вони допоможуть зафіксувати пройдений матеріал та пришвидшать просування далі.

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.