Читання

Спробувати

Вчимося читати. Українська мова

Читання - це результат роботи уваги, мислення, пам'яті й мови дитини, тому ми вчимося читати з урахуванням роботи всіх вищеперерахованих процесів. Дана програма з навчання дітей читанню онлайн спрямована на формування якісної навички читання шляхом виконання багатьох цікавих розвиваючих завдань для дітей.

Методика навчання читанню піклується про те, щоб діти вчилися читати послідовно та із збереженням високого інтересу до навчання протягом усього процесу.
Якщо у дитини наявні або ознаки нестійкої уваги, або складнощі з виконанням логічних завдань, або логопедичні проблеми, процес навчання читанню буде довшим і складнішим, адже протягом роботи потрібно буде подолати існуючі недоліки. Вміння читати - це не лише озвучування символів, це процес усвідомлення прочитаного, поєднання прочитаного з наявним досвідом.

Перед початком навчання читанню надзвичайно важливо подолати логопедичні неточності, адже дитина раз за разом стикатиметься з невірним промовлянням звуків, а, отже, і чути буде не те, що потрібно. Наприклад, читаючи «РАК», в малюка буде виходить тільки «ЛАК», якщо він не вимовляє звук «Р». І думати дитина буде, відповідно, що вона прочитала назву не річкової істоти, а лаку для нігтів. І таких випадків досить багато. Ви ж, в свою чергу, будете вимагати від дитини правильного розуміння, а дитина буде поступово замикатись в собі, відчуваючи, що не може показати очікуваний від неї результат. Тому я прошу Вас, дорослих, піклуватись про загальну картину здоров’я та успішності дитини і вчасно реагувати на наявні потреби.

Дана програма «Вчимося читати. Укр. мова» розрахована на діток, які сприймають та засвоюють інформацію без суттєвих перешкод. Програма з навчання читанню онлайн містить 20 уроків по 5 завдань у кожному уроці.

УВАГА – Дитина вже повинна знати букви перед початком виконання уроків програми «Вчимося читати. Укр. мова». Якщо Вашому малюку необхідно вивчити літери, зверніться до нашої програми «Вчимо букви. Укр. мова», де за 20 уроків дитина оволодіє літерами і зможе почати вчитися читати.

Сумлінне виконання уроків програми «Вчимося читати. Укр. мова» надасть можливість дитині прочитати будь-яке слово правильно. Ми вчимо читати за частинами слова , тобто і не за буквами, і не за складами (тобто читати по складах дитина буде само собою, ми просто спрощуємо розуміння складів, розділяючи кожен склад ще на частини). Наприклад, читаючи слово «БАНАН» ми виділяємо три частини цього слова: БА-НА-Н, акцентуючи увагу дитини на тому, які літери читаються разом (Б разом з А та Н разом з А), а які – окремо (Н), щоб дитина оволоділа алгоритмом читання та не боялася зустріти в тексті довге слово.

Рекомендований вік для проходження програми з навчання читанню дітей онлайн – від 4-х років.

Дана програма не включає читання фрази і тексту, адже за 20 уроків пройти повний курс від букви до тексту дуже складно. Для відпрацювання навички читання існують також друковані програми «Впевнене читання слів», «Впевнене читання фраз», «Впевнене читання тексту». Також вдосконалюється читання у програмі «Комплексна підготовка до школи»

Окрім завдань безпосередньо на читання, уроки містять завдання на визначення першої, останньої, зайвих букв у слові, розгадування кросвордів, а також завдання, що розвивають фонематичний слух дитини, змушуючи визначати місце звуку у слові та обирати зайвий предмет серед переліку за першим звуком у слові.

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно.

Середня тривалість одного уроку програми навчання дітей читанню онлайн – 30-40 хвилин. До кожного уроку додаються домашні завдання для відпрацювання пройденого на уроці матеріалу.

Програма «Вчимося читати. Укр. мова» складена та озвучена українською мовою. Програма містить 100 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 5 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 6 євро.

Вчимося читати. Укр. мова

Надзвичайно рада Вас бачити у програмі «Вчимося читати. Укр. мова»!

Прошу Вас переконатись, що Ви повністю прочитали та взяли до уваги розділ «Організація заняття».

Програма складається з 20-ти уроків по 5 завдань у кожному уроці.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Кожне завдання має свою конкретну ціль і є частиною загального задуму. Намагайтесь якомога чіткіше виконувати інструкції для батьків, що вказані у віконці «Для мам», адже це допоможе досягти максимального результату від уроків.

Навчання читанню згідно нашої програми відбувається за такими етапами:

1 – Злиття букв в склади з А, відпрацювання складів.

2 – Читання слів з літерою А (ЛАПА, ВАЗА тощо).

3 – Злиття букв з іншими голосними (КО, МО, ДУ, ЧУ), розподіл складів (СУ, ПЕ, ЛІ, ТА, ХИ і т.д.), склади з голосною на початку (ОЗ, АК, УР).

4 – Читання слів зі зміною голосних (НОГА, РУКА).

5 – Збіг приголосних (СЛО, ЗВА, ДРУ), читання слів зі збігом приголосних.

6 – Усвідомлене читання слів будь-якої складності.

Навчання читанню – це клопітка робота як для того, хто вчиться, так і для того, хто його навчає, проте я приклала максимум зусиль і досвіду, щоб зробити завдання для дитини в програмі цікавими та ефективними. Вас, як дорослого, я прошу слідкувати за правильним виконанням завдань, зосередженістю та відповідальністю дитини.

Головне у читанні – вловити ідею поєднання букв. Дорослих я прошу зрозуміти, що коли дитина перерахувала по буквах хоч довжелезне слово – це вона його ще не прочитала. Часто можна почути: «Букви знає, а читати не хоче!». Дитина не «не хоче», вона не знає – як. Найбільше часу у навчанні читанню ми витрачаємо на усвідомлення дитиною поєднання літер у склади: ВА, БА, СА, ХА, потім ХО, НО, ЖО, ДО. Після того, як малюк може подивитись на склад і сказати «КО», «ТУ» або «ЛЕ», не задумуючись, справа піде набагато швидше. Не намагайтесь пришвидшувати події і вчити дитину відразу по декільком методикам.

З кожним уроком підвищується складність читання, а також збільшується кількість прочитаних слів. В наших уроках ми багато шукаємо очима, адже це вчить дитину бачити ціле слово та пришвидшує процес читання.

Я прошу Вас також виконувати домашні завдання, адже вони допоможуть міцніше закріпити результат пройдених на уроці вправ.

Я вірю у Вас, у Вашого малюка, прагну робити корисну справу та бачити ваші успіхи. Поділіться зі мною радістю набутих вмінь або запитаннями щодо завдань у розділі «Зв’язатися з нами».

Бажаю вам плідних уроків, міцних знань та корисних вмінь!

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.