Математика

Спробувати

Вчимося рахувати в межах десяти

Програма «Вчимося рахувати» - це комплекс онлайн-занять для дітей, які допоможуть навчити дитину рахувати за допомогою гри і різноманітних вправ.

Навчитись рахувати в умі в межах десяти – важлива умова майбутніх математичних успіхів дитини. Впевнено оволодівши вмінням додавати та віднімати в межах десяти, дитина без проблем перейде через десяток, навчиться рахувати в сотні та опанує склад числа. Ми орієнтуємося виключно на повне розуміння дитиною арифметичних дій, рахунок у голові та вміння оперувати числами (з’ясовувати, яке число більше чи менше від іншого, як збільшити число на певну кількість одиниць, як розрізняти числа за величиною, шикувати їх в порядку зростання або зменшення і т.д.).

Програма «Вчимося рахувати в межах десяти» включає:

  • Формування числового ряду;
  • Визначення сусідів числа;
  • Роботу з поняттями «більше», «менше», «дорівнює»;
  • «Додавання» та «Віднімання» в межах десяти;
  • Поняття «на скільки більше» та «на скільки менше» число одне від одного;
  • Поняття «Скільки потрібно додати?» та «Скільки потрібно відняти?»;
  • Порядковий рахунок в межах двадцяти.

Програма «Вчимося рахувати в межах десяти» розрахована на діток, які знають цифри. Якщо Вашому малюку потрібно вивчити цифри, прошу звернутись до програми «Вчимо цифри», де дитина зможе вивчити цифри та навчитись складати числовий ряд, який є твердою основою для якісного додавання та віднімання. Також не варто приступати до даної програми, якщо дитина ще плутає цифри та не впевнено їх називає. В такому випадку вам також буде корисна програма «Вчимо цифри».

Вчимося рахувати ми на основі числового ряду. При дії «Додавання» ми робимо кроки вперед, при дії «Віднімання» - назад.

Головна ціль програми – навчити дитину рахувати в умі, з повним розумінням арифметичних дій та без залучення будь-якої наочності.

Програма з навчання дітей рахунку складається з 20-ти уроків по 5 завдань у кожному уроці.

Всі уроки абсолютно різні, тобто немає двох однакових ігор на рахунок для дітей, але об’єднані єдиною ідеєю бути цікавими та корисними дитині.

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно. До кожного уроку додаються домашні завдання для відпрацювання пройденого на уроці матеріалу.

Вік діток, з якого найкраще починати програму «Вчимося рахувати в межах десяти» – 4 роки. Починати працювати над запропонованими уроками з оволодіння рахунком раніше можна лише в окремих випадках, коли дитина має високий рівень підготовки та яскраво виражені схильності до інтелектуальних навантажень.

Середня тривалість одного уроку з навчання рахунку онлайн – 30 хвилин.

Програма «Вчимося рахувати в межах десяти» складена та озвучена українською мовою. Програма містить 100 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 5 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 6 євро.

Існує також друкована версія програми «Вчимося рахувати в межах десяти» - детальніше про неї на сторінці – Вчимося рахувати в межах десяти. Друкована версія

Надзвичайно приємно бачити Вас у програмі «Вчимося рахувати в межах десяти»!

Якщо Ви знаходитесь на цій сторінці, отже, Ви вже прочитали та взяли до уваги інформацію з розділу «Організація заняття», що є обов’язковим перед початком роботи над нашими уроками.

Програма складається з 20-ти уроків. Кожен урок Ви будете проходити по черзі, один за одним. В кожному уроці – 5 завдань.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Важливою умовою якісного рахунку є знання числового ряду. Формуємо числовий ряд ми, поступово приєднуючи число за числом. Наприклад, Ви кажете: «Перше число завжди в нас 1, а яке число стоїть наступне? Рахуємо: один….» і дитина, якщо вона була повністю на Вас зосереджена, скаже «Два!», Ви: «Вірно, два. Приєднуємо цифру 2 на місце. Далі рахуємо: один, два, …..» - «Три!» - викрикне дитина і приєднає цифру 3 на місце. Далі знову починаєте рахувати спочатку і т.д. Чому потрібно саме так, а не просто казати дитині, яку цифру за якою приєднати? Тому що коли дитина багато разів промовляє порядок чисел, вона запам’ятовує їх розміщення та зможе в подальшому відтворити їх без залучення лінійки (числового ряду) перед очима. Тренуйтесь з дітьми поза уроками – «Яке число йде попереду числа 8? А яке позаду 9? А яке число наступне після числа 11?» і т.д. Поняття «попереду», «позаду», «попереднє», «наступне» потребують особливої уваги, адже діти досить довго плутають ці назви та не впевнено відповідають на запитання про них.

Я прошу обов’язково читати та прислухатися до рекомендацій у помітці «Для мам», де вказані особливості виконання конкретної вправи.

У всіх завданнях важливо досягати повного розуміння дитиною. Іноді для цього знадобиться більше часу, проте будьте терплячі та впевнені у позитивному результаті.

В порядковому рахунку ми умисно переходимо через десяток, щоб орієнтувати дитину у перспективу та після успішного оволодіння навичкою додавати та віднімати в межах десяти, впевнено перейти у рахунок більших чисел.

Про всі особливості виконання завдань на кожному етапі програми я розповідаю у помітці «Для мам», проте якщо даної інформації виявиться для Вас недостатньо, прошу обов’язково звернутись до мене в розділі «Зв’язатися з нами», де ми зможемо обговорити саме Вашу ситуацію. Для мене надзвичайно важливо робити уроки ефективними та зрозумілими, тому я хочу відчувати, що вони приносять Вам і Вашій дитині користь.

Якщо при виконанні завдання звук не увімкнувся автоматично, натисніть, будь ласка, на кнопку "Прослухати ще раз", а щоб зупинити звук - на характерну кнопку "Звук" або "Пауза (у різних програмах може бути або та, або та позначка).

Прошу виконувати домашні завдання, адже вони допоможуть зафіксувати пройдений матеріал та пришвидшать просування далі.

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.