Математика

Спробувати

ВЧИМО ЦИФРИ

Знаючи, як важливо володіти числами, ми вчимо цифри з малюками вже з раннього віку, перетворюючи десяток символів на гру і приєднуючи до кожного співзвучну фразу.

Якщо підходити до справи творчо, то вчити цифри для дітей зовсім не складно, а цікаво. Уроки програми піклуються про те, щоб ігри з цифрами здавалися процесом легким і веселим, але були при цьому результативними та ефективними.

Програма «Вчимо цифри» включає:

  • вивчення назв цифр;
  • формування числового ряду;
  • визначення сусідів числа;
  • формування поняття «більше-менше»;
  • роботу з кількістю, збільшення та зменшення на певну величину без використання терміну «додавання» та «віднімання».

Програма з вивчення цифр для малюків складається з 20-ти уроків. В кожному уроці – 5 завдань. Всі завдання стосуються вивчення цифр, але складені таким чином, щоб кожна вправа відрізнялась за видом діяльності та не перенавантажувала дитину.

Середня тривалість одного уроку програми «Вчимо цифри» – 15-20 хвилин, проте час проходження уроку залежить від віку дитини.

Точний вік діток, яким підходить дана програма, визначити складно, адже кожна дитина по різному сприймає та засвоює інформацію, проте я рекомендую починати з 3-4-х років. Чому не раніше? Всі п’ять завдань потребують повної участі та концентрації уваги дитини. Я намагалась зробити кожну вправу програми «Вчимо цифри» цікавою, проте вона так чи інакше навчальна, а, отже, потребує відповідального ставлення та зосередженого виконання.

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно. До кожного уроку додаються домашні завдання, які допоможуть дитині якнайкраще засвоїти пройдений на уроці матеріал та вивчити цифри максимально швидко.

Програма «Вчимо цифри» складена та озвучена українською мовою. Програма містить 100 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 5 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 6 євро

Дуже рада вітати Вас у програмі «Вчимо цифри»!

Ви знаходитесь на сторінці, звідки перейдете поступово до кожного уроку. Прошу переконатись, що Ви прочитали та взяли до відома розділ «Організація заняття», який містить основні положення роботи з нашими програмами.

Програма «Цифри» містить 20 уроків. В кожному уроці буде 5 завдань.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Цифри ми вчимо за допомогою фраз, що до них римуються, тобто за допомогою невеличкого віршика, який є не безпосереднім описанням зовнішнього вигляду цифри, а просто гарно римується до назви. Фразу до цифри дитина запам’ятає швидше, ніж назву цифри, проте це не привід для хвилювань. Головне, щоразу, коли дитина називає якусь цифру за допомогою «віршика», Вам вказувати правильну назву. Наприклад, малюк Вам говорить: «Мам, поглянь, цифра Зігнулась, як трава!», а Ви: «Так. Проте цифру звати «Два», а вона зігнулась, як трава». Діти спочатку навчаться впізнавати цифри, а потім їх називати. Тобто, якщо Ви попросите показати Вам цифру «Шість, вишню їсть», дитина Вам її покаже, а просто попросите її назвати серед інших чисел, дитина може розгубитись і не відповісти нічого або вказати невірну назву. В таких випадках потрібно не сердитись, а більше практикуватись та у завданнях створювати ситуації, коли дитині потрібно назвати цифру. Ви можете починати її говорити, а дитина нехай продовжує. Таке «підказування» на певному етапі дуже корисне, адже воно залучає дитину до роботи, а не повністю перекладає на неї відповідальність.

Прошу Вас зауважити, що при вивченні будь-чого нового дитині дуже потрібне Ваше схвалення, адже зустрівшись кілька разів з яскраво вираженим незадоволенням роботою дитини, малюк почне боятися відповідати будь-що, навіть коли його відповідь могла бути правильною.

Я Вас дуже прошу не змінювати тактику навчання цифр протягом проходження уроків. Як вказує практика, цифри діткам складніше запам’ятати, ніж букви, хоча літер набагато більше. Та задля пришвидшення результату необхідно не тиснути на дитину, а виконувати більше вправ, які так чи інакше торкаються цифр. Мені це відомо, тому в програмі кожне завдання наближає дитину до вивчення цифр та оволодіння вмінням ними керувати (визначати, яке число більше чи менше за інше, записувати сусідів числа і т.д.).

Окрім вивчення десяти символів, у програмі ми вчимося складати числовий ряд, який є основою додавання та віднімання. Прошу не спрощувати дітям завдання та слідувати рекомендаціям, які вказані у віконці «Для мам», де я даю чіткий опис конкретної вправи та особливостям її виконання.

Протягом програми Вам досить часто знадобиться показувати дитині цифри, щоб вона змогла знайти їх у завданні, тому напишіть або надрукуйте на окремих листках всі цифри, щоб щоразу їх не писати деінде. В першому уроці вони Вам не знадобляться, тому зараз можете цього не робити, а попіклуватись про це пізніше.

Якщо Ваш малюк ще не вчив цифри зовсім, він може не відразу почати їх називати, соромлячись чи ухиляючись. Проте не хвилюйтесь і виконуйте вправи далі. П’яти завдань за раз достатньо, щоб зосередити увагу дитини на даних символах та змусити працювати мозок в необхідному напрямку. Називайте пройдені цифри скрізь, де вони будуть Вам зустрічатись. Використовуйте для ідентифікації фразу, що римується, вона дуже гарно працює, Ви переконаєтесь. Вона буде необхідна дитині не довго – лише доти, поки голівка не запам’ятає її справжню назву.

Прошу виконувати домашні завдання, адже вони допоможуть зафіксувати пройдений матеріал та пришвидшать просування далі.

Я вірю у Вас, я впевнена у можливостях Вашої дитини та щиро бажаю ВАМ успіхів у роботі!

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.