Підготовка до школи

Спробувати
Надзвичайно рада Вас бачити у програмі «Комплексна підготовка до школи. Укр.мова»!

Прошу Вас ще раз переконатись, що Ви повністю прочитали розділ «Організація заняття» та готові приступити до роботи.

Програма складається з 20-ти уроків, які Ви з малюком будете проходити один за одним. Уроки насичені різними видами інтелектуальної діяльності, тому втомитись від одноманітності дитина не повинна. Не підганяйте дитину, завдання не мають часових обмежень, проте слідкуйте, щоб дитина вчилась повністю зосереджуватись на роботі. Вік перед школою дуже важливий організаційно – майбутній школяр повинен вміти закінчувати справу до кінця. В цьому я прошу Вас бути непохитними. Уважно читайте та прислухайтесь, будь ласка, до рекомендацій, вказаних у помітці «Для мам», а також прошу відповідально ставитись до виконання домашніх завдань. Я, на жаль, не можу їх перевірити, тому прошу Вас малювати посмішку на тому завданні, яке вже виконане, щоб дитина знала, що воно зроблене правильно. Я завжди так роблю на заняттях зі своїми дітками. Будьте максимально відповідальними у ставленні до навчання і тоді малюк перейме це від Вас.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Багато уваги у програмі приділено читанню, адже прочитати текст швидко та розуміти прочитане – це дуже корисне вміння, яке стає в пригоді дитині з перших хвилин оволодіння ним. Всі завдання дитина повинна виконувати самостійно, проте будьте напоготові дати правильний поштовх, скерувати думку, пояснити.

Не хвилюйтесь, якщо Ваша розмовна мова російська, а пояснювати ніби як потрібно українською. Пояснюйте тією мовою, якою доступніше буде зрозуміти дитині, а Вам дібрати слова.

В останній рік перед школою ми починаємо розмежовувати поняття «буква» і «звук». Буква – це те, що ми пишемо і бачимо, звук – це те, що говоримо і чуємо. Голосними та приголосними можуть бути тільки звуки, не букви. Тому використовуємо у розмові вираз «голосний звук», а не «голосна буква». Якщо Ви хочете сказати про літеру А – то це буква, яка позначає голосний звук [а]. Існує шість голосних звуків: А, О, У, Е, І, И. Літери Я, Ю, Є, Ї не голосні, вони позначають два звуки: Я=й+а, Ю=й+у, Є=й+е, Ї=й+і.

В даній програмі ми будемо робити звуковий аналіз слова, проте не будемо задіювати літери Я, Ю, Є, Ї, які значно розширюють виконання аналізу.

Основою усного рахунку є чітке знання числового ряду. Дитина повинна знати порядок чисел від одного до десяти та у зворотному напрямку. Також в даній програмі ми працюємо з числами від десяти до двадцяти. «Додавання» та «Віднімання» виконуємо, крокуючи по числовому рядку вперед або назад. У загальному описі програми я вказувала, що програма розрахована на діток, які вже вміють рахувати в межах десяти, проте на початку програми приклади будуть не складні, щоб дитина змогла налаштуватись на роботу. Якщо до цього дитина вчилась рахувати іншим способом, не за допомогою кроків вперед і назад, але в неї ще трапляються помилки, впроваджуйте метод кроків на тому етапі, який вже є, це завжди працює. Виконуйте математичні вправи і поза уроками, щоб підвищити швидкість думки та рівень знань дитини. Так, без книг та зошитів, можна грати в гру «На скільки число більше чи менше одне від одного?», «Назви число, яке менше від десяти, але більше від восьми», «На скільки брат старший за сестру, якщо йому 10 років, а їй 9?» і т.д. В наших уроках ми також будемо знайомитися з поняттям «Задача», проте без запису умови. Запис умови дитина буде опановувати у школі, а нам потрібно навчити малюка виокремлювати з тексту арифметичну дію та розуміти, як її розв’язати. При виконанні прикладів акцентуйте увагу дитини на переключенні уваги зі знаку «+» на «-», адже це часто є причиною багатьох помилок у дітей, коли вони переплутали знак.

Пам’ятайте, що набуття будь-якого вміння – це процес наполегливої праці, тому не вимагайте від дітей миттєвого відтворення пройденого матеріалу, а піклуйтесь про його відпрацювання та правильність подачі інформації. Дітям часто потрібно декілька разів почути одне й те саме пояснення, щоб сприйняти і зрозуміти інформацію, тому будьте терплячі, проте наполегливі у своїх намірах.

Підготовка до школи має бути системною, комплексною та обов’язковою. Під обов’язковістю я маю на увазі, що якщо ви обрали певний курс роботи, то не може бути такого, що колись ви забули, а потім не було настрою, а тоді ви не змогли знайти домашнього завдання чи загубили олівець. Школа – це система, яка рухається в налаштованому темпі, тому підготовка до школи повинна сформувати в дитини ті навички, які допоможуть їй максимально непомітно влитися в робочий процес та якомога швидше почати отримувати задоволення від власних успіхів. Серед цих навичок є формування організаційних вмінь дитини. Також хочу Вам нагадати, що рости здоровим, розумним та успішним можна лише в атмосфері підтримки та віри. Підтримуйте Вашу дитину, допомагайте добрим словом, ділом та безумовною любов’ю.

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.

Комплексна підготовка до школи. Українська мова

Підготовка до школи за нашою програмою – це систематизація знань дитини для успішного навчального старту в школі.

До школи провідний вид діяльності дитини – гра, а з початком шкільного життя на зміну грі приходить навчання. Чим більш готовою (фізично, морально та інтелектуально) дитина буде до переходу до навчання, тим менш помітним буде зміна провідного виду діяльності. Окрім базових знань та вмінь (читання, звуковий аналіз слова, складання числового ряду, визначення сусідів числа, рахунок в межах десяти та ін.), я вважаю важливим показником готовності дитини до школи – вміння приділяти певну кількість часу роботі, без відволікань та вмовлянь. Тобто розвиток працездатності дитини. При підготовці до школи розвивається вона не шляхом примусу, а шляхом заохочення. Невеличкий приклад: нам потрібно, щоб дитина прочитала 20 слів. Просто покласти перед нею 20 слів і змусити читати – нудно, а намалювати чотири місцевості (море, школа, будівництво, кухня, наприклад) і написати по п'ять слів, які підходять до кожної – цікава гра! Дитина читає слово і розкладає, уявляючи собі кожен предмет та його призначення. Або рахувати приклади малюк не хоче, а що як записати числа від одного до десяти на мавпочках, а потім приклади на десяти бананах. Дитина рахує приклад на банані та приєднує до мавпи з відповідним числом. Все це в наших руках! Дитина не рахує, вона годує мавп, а додавання чи віднімання – просто невід’ємна умова гри, адже ми не будемо знати, кому який банан підходить. Потім ми можемо збільшувати кількість слів, ускладнювати приклади, головне, не втрачати жаги до цікавого. Я не кажу, що постійно потрібно створювати ажіотаж навколо ігор, аби тільки дитина звернула на завдання увагу. Я якраз проти «штучного» інтересу. Як показує практика, діти люблять вчитися, головне – правильний метод. І, без сумніву, душа, яку вкладає вчитель в учня чи батько (тато або мама, я маю на увазі) в дитину.

Навчаючись у постійному інтересі, дитина звикає до навантаження та може сприймати його збільшення. Перший рік у школі – це більше звикання, ніж отримання нових знань, але вимагати відтворювати ці знання будуть, тому ми зробимо велику послугу дитині, якщо дамо їй із собою до школи корисну інформацію та збагатимо необхідними вміннями. Тоді школа стане для дитини чудовим місцем, адже там багато друзів та постійно щось відбувається, а вчитись, виявляється, дуже легко.

Важливими показниками інтелектуальної готовності дитини до школи є:

 • Вміння доводити справу до кінця (дитина не кидає завдання на півдорозі; не каже, що вона не буде це робити, коли щось не виходить і т.д.) без залучення допомоги дорослого.
 • Усвідомлене читання: дитина може прочитати речення та розуміє зміст написаного.
 • Написання слова друкованими літерами з самостійним визначенням порядку літер у слові.
 • Володіння поняттями «ліворуч-праворуч», «вгорі-знизу».
 • Складання числового ряду, визначення сусідів числа.
 • Рахунок в межах десяти в умі.
 • Натхненне виконання завдань на увагу (дитина з інтересом береться за роботу, де потрібно щось шукати, визначати зайве, зосереджено розглядати і т.д.).

Дана програма підготовки дітей до школи розрахована на діток, які вже можуть прочитати слово та вміють рахувати приклади в межах десяти. Якщо Вашій дитині потрібно навчитись читати або рахувати, зверніться до наших програм «Вчимося читати» та «Вчимося рахувати в межах десяти» відповідно.

Онлайн-програма «Комплексна підготовка до школи. Укр. мова» націлена зібрати в систему знання дитини, підвищити їх рівень, мобілізувати роботу основних психічних процесів та налаштувати малюка на планомірну працю.

Програма підготовки дитини до школи містить 20 уроків. Кожен урок програми складається з семи завдань, які побудовані таким чином, що на кожному уроці дитина читатиме, рахуватиме, зосереджуватиметься та набуватиме нові знання.

В програмі «Комплексна підготовка до школи. Укр. мова» ми:

 • Щоразу виконуємо завдання на увагу, яке налаштовує дитину на роботу та підвищує рівень концентрації уваги дитини.
 • Виконуємо вправи на читання (читаємо слово, фразу, речення; записуємо слова по буквах), робимо звуковий аналіз слова, ставимо наголос у слові, складаємо схему речення.
 • Розвиваємо мислення: виконуємо завдання на знаходження зайвого предмету, визначення протилежностей, відновлення ритму і т.д.
 • Вивчаємо пори року та дні тижня.
 • Складаємо числовий ряд, визначаємо сусідів числа, рахуємо, збільшуємо-зменшуємо числа, порівнюємо числа, розв'язуємо задачі та знайомимося з поняттям «Склад числа».

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно. До кожного уроку підготовки до школи додаються домашні завдання, які є добровільними. Проте я прошу і наполегливо рекомендую Вам їх виконувати, адже це закріпить отримані знання на уроці та дасть змогу малюку якомога ефективніше просуватись далі.

За 20 уроків повністю підготувати дитину до школи складно, тому я буду складати уроки і далі. Для мене важливо розуміти, що я роблю корисну справу. Вас я прошу вірити у своїх дітей, бути для них гарною підтримкою та допомагати їм рости міцними, розумними та впевненими особистостями!

Середня тривалість одного уроку програми підготовки дитини до школи онлайн – 45-50 хвилин.

Програма «Комплексна підготовка дитини до школи» складена та озвучена українською мовою. Програма містить 140 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 7 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 8.5 євро.