Скорочитання для дітей

Спробувати

Скорочитання

Скорочитання для дітей — це система вправ та завдань, яка має на меті сформувати в дитини навичку правильного читання (повне розуміння прочитаного, без повторного читання слів у тексті, без пропусків слів, букв у словах) та підвищити швидкість читання. Методика скорочитання для дітей націлена на підвищення рівня розвитку уваги, розширення периферійного зору (можливість прочитувати слово не частинами, а бачити його повністю) та вдосконалення артикуляції дитини.

Програма підвищення швидкості читання для дітей включає в себе 20 уроків.

Кому підходить дана онлайн-програма скорочитання для дітей.

ВАЖЛИВО — програма “Скорочитання для дітей. Укр. мова” розрахована на дітей, які вже вміють читати (дитина самостійно читає щонайменше 5-7 слів за хвилину), але потребують покращення якості техніки читання. Якщо Вашій дитині необхідно навчитись читати — Вам потрібна програма “Вчимося читати. Укр. мова”. Чому це важливо - “Скорочитання для дітей. Укр. мова” складається із вправ, які вимагають від дитини темпу, концентрації уваги, крок за кроком ускладнюються завдання, кожне з яких передбачає вже наявне вміння читати, в протилежному випадку дитина не зможе виконувати всього обсягу роботи і не отримає належного результату від програми. Якщо Ви вагаєтесь, яку програму обрати, напишіть мені особисто в розділі “Зв’язатися з нами” і я зорієнтую Вас залежно від рівня розвитку та віку Вашої дитини.

Рекомендований вік програми з навчання скорочитанню дітей.

ВІК дитини, якій підходить дана програма скорочитання для дітей, не має чітких меж, адже якісно читати дитина може вже і в 5 років, а може і не читати в 7-8 років. Тому я звертаю Вашу увагу більше на рівень підготовки, ніж на вік дитини. Орієнтовний вік — від 5 до 8 років. Швидкість читання можна підвищити вдвічі і більше разів. Проте необхідно орієнтуватись не лише на швидкість, а й на якість читання. Це дуже важливо. Технічна правильність і розуміння — основні показники якісного читання. При систематичному та відповідальному виконанні всіх завдань результат програми може бути радісно неочікуваним як для Вас, так і для дитини. Звертаю Вашу увагу, дорослі, що для початку роботи над підвищенням швидкості читання, дитинка не повинна мати логопедичних проблем, адже це унеможливлює повноцінну роботу і не гарантує досягнення якісного результату. Попіклуйтесь, будь ласка, про це.

Дітям, які у віці 6-8 років читають 70-100 слів, дана програма дитячого скорочитання буде занадто проста, в планах я маю на меті створити програму і для таких діток - “просунутих” читачів, так би мовити :)

Особливості уроків програми з навчання дітей скорочитанню.

УРОКИ програми “Скорочитання для дітей. Укр. мова” побудовані таким чином, що завдання на читання поєднуються із вправами на розвиток уваги та мислення, що дає можливість задіяти та мобілізувати психічні процеси дитини, направлені на досягнення основної мети програми, а також підтримувати і зберігати інтерес дитини виконувати завдання підвищеної складності. Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно. До кожного уроку додаються домашні завдання для відпрацювання пройденого на уроці матеріалу.

Тривалість одного уроку навчання скорочитанню— 45-60 хв, залежно від дитини (рівень підготовки та індивідуальні особливості дитини впливають на швидкість виконання завдань).

Уроки програми «Скорочитання для дітей. Укр. мова» складені та озвучені українською мовою. Програма містить 200 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 10 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 12 євро.

Щиро вітаю Вас і вашого малюка у програмі “Скорочитання для дітей. Укр. мова”.

ОБОВ'ЯЗКОВО прочитайте розділ “Організація заняття” перед тим, як приступити до уроків. Там наведені основні рекомендації до проведення занять, а тут я перерахую ті положення, що стосуються безпосередньо “Скорочитання для дітей”.

В програмі 20 уроків. В кожному уроці 10 завдань.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Головне у скорочитанні — темп і концентрація уваги.

Вам, дорослим, необхідно визначити періодичність уроків. Щоб досягти максимального результату — необхідно виконувати по одному уроку щодня, тоді вже через 20 днів ви матимете результат, але це можливо лише з витривалими і дорослими (6-8 років) дітьми. Також хороший темп — через день, але не рідше! Максимальна перерва між заняттями — два дні, але це має бути раз чи два за весь курс. Намагайтесь дотримуватись темпу - заняття кожного дня або через один день. Виконувати два уроки за один день — не можна, це приведе до підвищення рівня втоми дитини та зниження інтересу до уроків. Орієнтуйтесь по дитині та її денному розкладу, але не давайте дітям ввести Вас в оману бажанням не напружуватись. Дорослий повинен встановлювати графік виконання уроків, а не дитина.

Скорочитання — це постійне зосередження і відповідальне виконання завдань, лише повністю завершене одне завдання дає змогу перейти до наступного. Ваша присутність поряд дуже важлива. Без цього, на жаль, ми не можемо досягти бажаного результату.

Кожен урок починається з завдання на увагу — таким чином ми налаштовуємо дитину на роботу, мобілізуємо основні психічні процеси. На кожному уроці ми будемо перевіряти техніку читання (кількість слів за хвилину). Для цього у вас на сторінці є «Графік підвищення швидкості читання», де фіксується внесена Вами кількість прочитаних дитиною слів на кожному уроці. Це важливо для відслідковування динаміки роботи. Робити це дуже важливо, адже це мотивує дитину на досягнення та покращення результату власної роботи. Контрольне читання текстів відбувається таким чином: дитина читає 5 уривків з різних текстів по 1 хвилині. Ви рахуєте кількість прочитаних за кожну хвилину слів. Якщо трапилось, що хвилина ще не закінчилась, а дитина вже прочитала наведений текст, необхідно починати читати той самий текст знову, попередьте, будь ласка, про це дитину перед початком читання. Рахувати необхідно всі використані слова в тексті, в тому числі сполучники та прийменники.

Наголосіть дитині, що під час перевірки техніки читання не потрібно повертатись поглядом назад, не перечитувати двічі попереднє слово чи склад, не відволікатись на сторонні предмети чи звуки і не запитувати значення невідомих слів в тексті. Все це необхідно зробити після закінчення хвилини. Також – ВАЖЛИВО – не читайте більше, ніж хвилину, один текст.

Дитина не повинна втомитися на цьому завданні, попереду в неї буде ще багато роботи.

Звертаюсь до вас, дорогі батьки, з проханням:

  • Не робіть різких зауважень під час виконання завдань, стримуйте свої емоції та пам'ятайте, що ДІТИ ВЧАТЬСЯ.
  • Не загострюйте увагу на помилках, напроти, підбадьорюйте, підтримуйте, проте не хваліть незаслужено, в навчанні завжди повинно бути присутнім подолання складнощів.

Ваше завдання, мами, тата, бабусі, дідусі, заключається в тому, щоб створити комфортні умови для роботи, дати належну інструкцію до виконання, якщо дитині відразу не зрозуміло завдання, і підтримати в необхідний момент — словом чи ділом. З усім іншим малюк впорається сам. І я Вас ДУЖЕ ПРОШУ — ВІРТЕ У СВОЇХ ДІТЕЙ! Це дуже важливо для зростання здорової, розумної та впевненої у своїх силах особистості.

Отже, ДО РОБОТИ! ;)

P.S. Ще раз наголошую — якщо надана інформація виявилась для вас недостатньо вичерпною, зверніться, будь ласка, до мене в розділі “Зв’язатися з нами” і ми докладно розберемо саме вашу ситуацію.

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.