Загальний розвиток

Спробувати

Загальний розвиток. 2-3 роки

«Загальний розвиток. 2-3 роки »- це зібрані в систему розвиваючі заняття для дітей 2-х років і розвиваючі заняття для дітей 3-х років.

Програма Загального розвитку – це комплекс вправ та завдань, які впливають на основні пізнавальні процеси дитини - відчуття, сприйняття, мислення, уяву, пам'ять і увагу. 2-3 роки – вік, коли першочергова фізіологія – дитина повністю залежить від того, чи виспалась вона, чи вчасно поїла і т.д. Тому навчання в цьому віці (розвиваючі заняття 2-х і 3-х років включно) повинно відбуватися в час, коли всі вищеперераховані фактори враховані.

Починати навчальний процес можна з народження (показ карток і таке інше), проте залучати свідоме виконання декількох завдань підряд (індивідуальний урок з учителем, заняття з дітьми в групі, розвиваючі заняття онлайн) я рекомендую тоді, коли дитина вже може певний час концентрувати увагу на одному виді діяльності. В кожної дитини цей період розвитку може припасти на різний вік, проте в середньому – це півтора-два роки, коли малюк вже може залучитись до роботи і присвятити декілька хвилин одній справі. Далі, при систематичних заняттях, кількість хвилин, які дитина працює над одним завданням, збільшуються і малюк стає справжнім свідомим учнем.

На розвиваючих заняття для дітей 2-х і 3-х років онлайн за нашою програмою діти вчаться:

 • Впізнавати та називати геометричні фігури;
 • Розрізняти та називати основні кольори;
 • Складати малюнок з частин;
 • Знаходити однакові малюнки;
 • Підбирати візерунок;
 • Знаходити частину від цілого;
 • Визначати асоціації;
 • Тренувати увагу (знаходити тіні, контури предметів);
 • Розрізняти поняття «багато - мало»;
 • Класифікувати за категоріями (фрукти, овочі, квіти, дерева тощо);
 • Продовжувати ритм;
 • Викладати елементи по зросту (від найменшого до найбільшого і навпаки) та багато іншого:)

Заняття для дітей побудовані таким чином, що всі завдання мобілізують роботу різних психічних процесів, що дає змогу, по-перше, утримувати інтерес дитини, і, по-друге, комплексно та різнобічно розвивати малюка. Кожен урок складається з п’яти завдань. Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно.

Середня тривалість одного заняття для дітей 2-3-х років – 10-15 хвилин. Це оптимальний час інтелектуального навантаження дитини даного віку.

Програма складена та озвучена українською мовою.
Програма містить 100 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 5 завдань у кожному.
Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 6 євро.

Рада вітати Вас у програмі «Загальний розвиток. 2-3 роки»!

Якщо Ви тут, значить, Ви прочитали вже розділ «Організація заняття» та ознайомилися з основним рекомендаціями для ефективного виконання наших завдань.

Програма містить 20 уроків, кожен з яких складається з 5-ти завдань.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей даного віку, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Завдання, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно.

Час виконання одного уроку – 10-15 хвилин. Це оптимальний час, щоб дитина даного віку встигла активізувати роботу мозку та не перевтомитися при цьому. Дитині обов’язково повинно хотітися ще по закінченню. Але спробуйте її переключити на щось інше і не починати наступний урок, адже стійкість уваги в малюка 2-3 років ще не висока і навіть з великим бажанням почавши наступний урок, дитина може дуже швидко втратити інтерес і не доробити роботу до кінця. Протягом одного уроку, який ви почали, намагайтесь, щоб малюк не відволікався та не виконував інших справ паралельно. Проте будьте готові, що це може статися. Перші декілька уроків будуть лише привчати малюка до того, що Ви прагнете з ним погратись і маєте для цього конкретні завдання.

Вам, на перший погляд, може здатися, що заняття коротке. Проте це не так. Воно оптимальне для даного віку. Урок не повинен втомити дитину, він повинен змусити мозок працювати та мобілізувати основні пізнавальні психічні процеси.

Вік двох-трьох років – це період, коли ми більше вкладаємо інформації в голівку дитини, ніж отримуємо. Результат обов’язково буде, але пізніше.

Кожне завдання супроводжуватиметься озвучуванням, але будьте готові, що дитині необхідно буде декілька разів повторити і розтлумачити, що саме потрібно робити. Не хвилюйтесь, якщо одну й ту саму інформацію інколи дитині потрібно повторити декілька разів. Декілька – це не два і не три, це стільки, скільки необхідно – чотири, п’ять, шість і т.д.

Звертайте увагу на помітку «Для мам», там є точні рекомендації до виконання конкретних завдань.

Протягом уроків багато пояснюйте дитині, чітко називайте кольори, фігури, назви тварин.

Рахуємо, поки що, не прив’язуючись до цифр. Лише порядковий рахунок.

Вік 2-3 роки – це період високого інтересу, але низької самоорганізації. Діток потрібно всьому вчити. Будьте терплячі і наполегливі. Самі з захопленням сприймайте завдання, тоді і діти переймуть реакцію на ігри від Вас.

2 роки – це чудовий старт, адже звикнувши з дитинства до інтелектуальних та організаційних навантажень, дитина набагато простіше буде сприймати подальші збільшення обсягу роботи.

Навчайтесь із усмішкою, це можливо! :)

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.