Загальний розвиток

Спробувати

Дорогі дорослі, Ви обрали програму «Загальний розвиток. 3-4 роки». Вона містить 20 уроків по 7 завдань у кожному.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Послідовність завдань в уроці побудована з урахуванням психологічних особливостей дошкільнят: перше завдання завжди на увагу, адже дитину потрібно налаштувати на роботу, активізувати основні психічні процеси. В першій частині заняття йдуть найскладніші вправи, що потребують найбільшої концентрації уваги та мислення. Біля всіх завдань стоїть позначка «Для мам», де вказані рекомендації для батьків щодо даної вправи.

Починаючи роботу над уроками, обов’язково прочитайте розділ «Організація заняття».

Пам’ятайте, Ваші діти великі молодці і наша програма може навчити їх новому і цікавому, але їм потрібна Ваша допомога і підтримка, тому заздалегідь прошу уникати словосполучення «Неправильно!» в роботі. Замініть його на «Трошки не так», «Давай спробуємо ще раз». Якщо Ви бачите, що дитина втрачає інтерес, заохочуйте її, імпровізуйте, але не давайте ввести себе в оману, адже іноді діти випробовують нас, дорослих, і намагаються змінити курс уроку. На занятті головні Ви - мама, тато, бабуся, дідусь, няня – будь хто з дорослих, хто несе відповідальність за маленьке диво. Якщо ж виникають складнощі, підбадьорюйте, розкажіть якусь додаткову історію чи вигадайте невеличку казку. Даний вік дозволяє зробити заняття чарівним, казковим, адже діти в три-чотири рочки ще надзвичайно довірливі і мрійливі, тому будь яку інформацію, навіть досить «дорослу», можна подати по-дитячому, а запам’ятають її вони напрочуд міцно і правильно.

Дана програма написана українською мовою, але якщо Ваша рідна мова і рідна мова дитини – російська, не хвилюйтесь, що Вам доведеться змінити мову спілкування з дитиною. Не бійтесь пояснювати дитині російською мовою. Українську мову, як і будь яку нову, дитина навчиться сприймати поступово, з багаторазовим виконанням вправ і завдань. Якщо після прослуховування завдання Ви знаєте, що в тексті є слова, переклад яких дитина не знає, поясніть їй, перш, ніж почнете виконувати роботу.

Важливо розуміти, що для опанування будь-якого вміння потрібна практика – багаторазове виконання завдань. Це стосується кольорів, геометричних фігур, цифр, букв і т.д. Не слід впадати в паніку, якщо в три з половиною роки дитина не називає всіх кольорів. Головне, щоб вона їх розрізняла: жовте клала до жовтого, а червоне до червоного. До трирічного віку ми знайомимося з математикою шляхом порядкового рахунку. Рахуємо все, що зручно - іграшки, їжу, одяг, машини на вулиці і т.д. Після трьох років можна залучати цифри. Проте пам’ятайте, що кількість завжди повинна йти поряд з цифрою. Не змушуйте дитину просто завчити цифри, не розуміючи, що вісім предметів – це більше, ніж три. Програма «Загальний розвиток» пропонує вивчення цифр за допомогою фрази, що римується. Дана фраза не завжди безпосередньо описує цифру, вона римується до звучання цифри і легко запам’ятовується, що дає можливість використовувати її (фразу) для ідентифікації цифр в житті. Наприклад, Два – зігнулась, як трава. Деякий час дитина, зустрічаючи цифру 2 на номері будинку чи в завданні, буде називати її «Зігнулась, як трава!» замість «Два», проте це не привід для хвилювання. Так відбувається, поки малюк ще плутає цифри. Головне, щоб правильно називали цифри Ви, наголошуючи, що цифру звати ДВА, але вона зігнулась, як трава.

Зверніть, будь ласка, увагу, як Ви з дитиною рахуєте. Правильно: один, два, три… Уникати потрібно: раз, два, три… Важливо вчитися правильно формувати числовий ряд – послідовність цифр. Ми не вказуємо дитині, яка цифра за якою слідує, дитина сама вчиться це з’ясовувати. Першу цифру озвучуємо ми: Перша йде цифра «Один», а як ми рахуємо далі? Один….. (і інтонацією вгору наштовхуєте на відповідь)…два. Далі: один, два…..три! Потім: один, два, три….чотири! І так далі. Потрібно починати щоразу з одиниці, щоб малюк розумів формування числового ряду, що дасть йому можливість в майбутньому без складнощів опанувати дії «Додавання» і «Віднімання».

Багато рахувати в три-чотирирічному віці діти втомлюються, тому, якщо необхідно, рахуйте разом з дитиною, або навіть почніть попереду неї, а вона підхопить. В цьому віці це краще, ніж наполягати, щоб дитина виконала вправу сама і, можливо, втратити завдання, адже малюк може не прислухатись і тоді залучити його до наступних завдань буде також складно.

І завжди пам’ятайте, що при виникненні питань щодо уроків чи особливостей Вашої дитини, можете звернутись до мене у розділ «Зв’язатися з нами» і я з радістю допоможу Вам, чим зможу. Бажаю вам з малюком легких уроків, цікавих завдань і міцних знань! ;)

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.

Загальний розвиток. 3-4 роки

«Загальний розвиток. 3-4 роки» - це об'єднані в комплекс розвиваючі заняття для дітей 3-х років і розвиваючі заняття для дітей 4-х років, які впливають на основні пізнавальні процеси дитини - відчуття, сприйняття, мислення, уява, пам'ять і увагу.

Кожне заняття для дітей 3-4-х років онлайн - це сім завдань на різну тематику, метою яких є розвинути різні види психічних процесів дитини і, зануривши її у світ гри, збагатити новими знаннями.

Заняття з дітьми 3-х років по нашій програмі дадуть дорослим більше знань про різноманітність навчання дитини та напрямок роботи в цьому віці.

На розвиваючих заняттях для дітей 3-х і 4-х років онлайн за нашою програмою діти вчаться:

 • Складати пазли;
 • Розрізняти та називати кольори;
 • Запам’ятовувати та ідентифікувати геометричні фігури;
 • Шукати частину від цілого;
 • Класифікувати за категоріями;
 • Збільшувати – зменшувати предмети (шикувати в ряд від меншого до більшого і навпаки);
 • Знаходити зайвий предмет;
 • Продовжувати ритм (продовження візерунку);
 • Знаходити відмінності між предметами, малюнками;
 • Шукати однакові предмети;
 • Тренувати увагу – знаходити тіні, контури предметів;
 • Добирати асоціації;
 • Визначати протилежності;
 • Відрізняти більшу кількість предметів від меншої, ставити знак «більше», «менше», «дорівнює»;
 • Орієнтуватися у просторі: ліворуч, праворуч;
 • Розв’язувати логічні завдання: якого предмету не вистачає, як розставити предмети так, щоб вони не зустрічались в одному рядку і стовпчику;
 • З’ясовувати характерні особливості різних пір року;
 • Зіставляти кількість із цифрою;
 • Формувати числовий ряд.

Програма «Загальний розвиток. 3-4 роки» включає 20 уроків. Кожне заняття для дітей 3-4-х років складається з семи завдань. Тривалість уроку залежить від рівня підготовки дитини, але орієнтовно – це 20-30 хв.

Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно.

До кожного уроку додаються домашні завдання для відпрацювання пройденого на уроці матеріалу.

Програма складена та озвучена українською мовою. Програма містить 140 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 7 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 8.5 євро.