Загальний розвиток

Спробувати

Загальний розвиток. 4-5 років

«Загальний розвиток. 4-5 років »- це розвиваючі заняття для дітей 4-х років і розвиваючі заняття для дітей 5-ти років, які впливають на основні пізнавальні процеси дитини - відчуття, сприйняття, мислення, уява, пам'ять і увагу.

Вік перед школою – час інтенсивного розвитку фізіології та інтелекту дитини. Дитина потребує нових знань, практичний вмінь та вчиться вправно їх застосовувати. Саме у дошкільному віці доцільно привчити дитину до систематичної роботи (тоді буде простіше збільшувати навантаження в школі), збагатити малюка знаннями про навколишній світ (це розширить кругозір дитини та надасть впевненості в своїх силах) та сформувати базові вміння школяра молодших класів (читання, арифметичні дії та ін.). Починаючи із занять для дітей 4-х років, де навчання представляється виключно грою, важливо перейти до занять для дітей 5-ти років, де елементи навчання вносять свою лепту в підготовку майбутнього школяра.

На розвиваючих заняттях для дітей 4 і 5-ти років онлайн ми:

  • Виконуємо завдання на підвищення стійкості, концентрації уваги, здатності до переключення уваги, збільшення обсягу уваги – вправи на знаходження тіней, контурів, однакових предметів, елементів від візерунку, відмінностей між малюнками, завдання на вибіркову увагу (серед великої кількості предметів знайти певний, що повторюється декілька разів) та багато інших.
  • Розподіляємо за категоріями, вчимося узагальнювати певну кількість предметів та відносити їх до відповідної категорії, а також виділяти зайвий предмет із запропонованого переліку;
  • Вчимося вловлювати ритм та продовжувати заданий візерунок;
  • Вивчаємо протилежності (високий-низький, порожній-повний тощо);
  • Знайомимося з порами року та основними природними явищами, що для них характерні;
  • Розвиваємо орієнтацію у просторі (ліворуч-праворуч, вгорі-знизу);
  • Відпрацьовуємо знання кольорів (визначення, якими кольорами намальований малюнок та ін.);
  • Працюємо з геометричними фігурами (що на яку фігуру схоже, скласти малюнок з фігур і т.д.);
  • Вчимося складати числовий ряд, визначаємо сусідів числа, формуємо та відпрацьовуємо поняття «більше-менше»;
  • Вивчаємо літери (асоціативним методом), виконуємо завдання на відпрацювання та закріплення вивчених букв.

На заняттях з дітьми 4-5-ти років ми не вчимо читати та рахувати саме в цій програмі. В нас у переліку програм є окремо «Вчимося читати» та «Вчимося рахувати в межах десяти». Якщо Вашій дитинці чотири з половиною - п’ять років – ви можете поєднувати проходження двох програм одночасно, чергуючи уроки (наприклад, «Загальний розвиток. 4-5 років» + «Вчимося читати»). Проте раджу не проходити два уроки протягом одного дня, щоб не втратити ефективності та інтересу до навчання.

Програма розрахована на діток, які вже знають цифри. Якщо Вашому малюку потрібно вивчити цифри, зверніться до нашої програми «Цифри» серед загального переліку програм. Також цифри ми вивчаємо у програмі «Загальний розвиток. 3-4 роки».

В програмі 20 уроків по 7 завдань у кожному уроці.

Уроки побудовані таким чином, що протягом семи завдань залучаються до роботи всі основні пізнавальні психічні процеси дитини, тобто завжди буде завдання і на увагу, і на мислення, а також робота з літерами, кількістю та цифрами. Задля підтримки високого інтересу дітей до завдань протягом всієї програми та дотримання правильного навантаження і порядку виконання вправ з урахуванням вікових особливостей дітей, за умовами програми завдання дитина проходить одноразово. Вправи, націлені на відпрацювання отриманих вмінь та закріплення знань, дитина виконуватиме протягом програми постійно. До кожного уроку додаються домашні завдання для відпрацювання пройденого на уроці матеріалу.

Середня тривалість одного уроку з дітьми 4-х років – 30 хвилин.

Програма складена та озвучена українською мовою. Програма містить 140 завдань, які з методичною ціллю розділені на 20 уроків по 7 завдань у кожному. Завдання призначені для виконання онлайн, в браузері на стаціонарному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

Виконання завдань відбувається у конкретному порядку (це ДУЖЕ важливо для досягнення якісного результату), а після завершення всіх завдань, ви матимете два тижні повністю відкритих уроків для повторення та закріплення знань.

Вартість виконання всіх завдань програми – 8.5 євро.

Рада вітати Вас!

Ви обрали програму «Загальний розвиток. 4-5 років!»

Ще раз хочу Вам нагадати - перед початком проходження першого уроку необхідно прочитати розділ «Організація заняття», де вказані основні положення ефективної роботи з нашими програмами.

Програма «Загальний розвиток. 4-5 років» містить 20 уроків. В кожному уроці – 7 завдань.

Завдання дитина проходить один раз у тому порядку, що визначений заздалегідь. Це важливо для високої ефективності уроків і підтримки інтересу учня протягом всього курсу. Після завершення всіх уроків програми, ви матимете доступ до всіх завдань одночасно протягом двох тижнів. За цей час ви зможете виконати вправи, які найбільше сподобались дитині, а також ті, де Ви помітили необхідність повторити. Хочу наголосити, що закріплюються знання програми не завдяки багаторазовому виконанню одних і тих самих завдань, а завдяки виконанню різноманітних вправ, що ми і робимо протягом програми. Якщо у вас виникнуть питання чи складнощі під час навчального процесу, відразу ж звертайтесь до мене у розділі сайту "Зв’язатися з нами" і я з радістю допоможу вам у найкоротший строк.

Перше завдання уроку завжди на увагу, воно мобілізує роботу мозку дитини та налаштовує на подальше зосередження.

Кожного разу ми будемо вивчати нові букви. Не хвилюйтесь, якщо Ваш малюк ще не запам’ятав попередні, а ми вже додали наступні. Головне - запам’ятати асоціацію. Для цього я прошу Вас, дорослих, яскраво відображати всі рухи та емоції, які вказує завдання та прислухатися до порад у помітці «Для мам». Там я даю точні рекомендації до виконання кожного завдання. Відпрацьовуйте вивчені літери вдома. Не хвилюйтесь, якщо спочатку дитина називатиме не літеру, а асоціацію до неї, наприклад: «Поглянь, мам, буква-зміючка!», вказуючи на літеру «С». Ваша задача в даному випадку уточнити, що літеру звати «С», а вона повзе, немов змія, щоб дитина чула правильну назву букви.

Звертаю Вашу увагу, ми вчимо назви звуків, а не букв, тобто говоримо «М» замість «ЕМ». Це спрощує запам’ятовування та полегшує процес навчання читанню, де використовуються назви саме звуків, а не букв. Не хвилюйтесь, що малюк запам’ятає лише звуки і не зможе потім подолати назви букв. У початковій школі, коли дитина буде старша, їй простіше буде усвідомити, що один і той самий символ може по різному називатись: як буква і як звук. За нашою методикою ми розрізняємо дитині поняття «буква» і «звук» в останній рік перед школою, коли вивчаємо звуковий аналіз слова.

Слідкуйте за артикуляцією дитини, щоб літери промовлялись правильно і чітко.

Дана програма розраховує, що дитина вже знає цифри, тому завдання націлені на формування числового ряду, визначення сусідів числа, збільшення, зменшення чисел без використання поняття «додавання» та «віднімання».

Програма насичена різними видами розумової діяльності, проте враховані вікові особливості дітей 4-5 років, тому не спрощуйте дітям роботу, намагайтесь обмежувати Вашу участь лише необхідною допомогою та вчасними уточненнями і підтримкою.

Намагайтесь якомога чіткіше притримуватись інструкцій та правил виконання завдань задля отримання максимальної користі та результату від уроків.

Якщо при виконанні завдання звук не увімкнувся автоматично, натисніть, будь ласка, на кнопку "Прослухати ще раз", а щоб зупинити звук - на характерну кнопку "Звук" або "Пауза" (у різних програмах може бути або та або та позначка). Якщо при повному виконанні завдання не з"являється віконце "Молодець", тобто завдання не переходить до наступного - це означає, що була допущена помилка. Уважно передивіться завдання та попросіть дитину виправити неточність. Проте не вказуйте на помилку, а зорієнтуйте дитину на місце її знаходження.

Прошу виконувати домашні завдання, адже вони допоможуть зафіксувати пройдений матеріал та пришвидшать просування далі

Вірте у Ваших дітей, працюйте з Вашими дітьми і результат від спільної праці не змусить себе чекати.

А я вірю у Вас! І прошу звертатись до мене з будь-якими питаннями стосовно навчання Вашої дитини.

З повагою і найкращими побажаннями, Олена Калита, автор проекту.