Вчимо цифри

Хоч цифр менше, ніж букв, а діти часто вже запам’ятають всі букви, але продовжують плутати цифри.

Кому знайомо?

Кілька важливих пунктів під час вивчення чисел:

- Спочатку дитина вчиться впізнавати цифри візуально, потім співвідносити однакові цифри, а вже потім називати кожну цифру своїм “ім’ям”. Тому не дивуйтесь, якщо дитина “коли запитаєте, покаже будь-яку цифру, а сама назвати не може!”.

- Коли дитина ще малюк (2-3 роки), і ви перераховуєте предмети з метою потім приєднати кількість до цифри, допомагайте рахувати, щоб справа не затягнулась і ви таки дійшли до цифри. Наприклад, якщо перед вами п’ять предметів, Ви рахуєте: “Один, два, три, чотири, …” інтонація дає зрозуміти дитині, що зараз її черга щось сказати, і вона каже “П’ять!”. Знаходите (Ви показуєте, якщо потрібно) цифру 5 і переходите до наступної кількості.

- До цифр можна придумати/почитати у тих, хто вже придумав, легкі асоціації, які допоможуть дитині ідентифікувати символ.

- Добре сприяє запам’ятовуванню цифр формування числового ряду. Може здатися, що як же? Числовий же ряд потрібно складати, коли дитина вже знає цифри! А ось і не обов’язково. Наприклад, у нас є потяг, в якого на вагонах цифри, а окремо потрібно посадити в кожен вагон відповідну кількість пасажирів. Ми ставимо вагон з номером 1, потім я з допомогою тієї ж інтонації починаю рахувати “Один …”, дочка вже знає “Два!”, Знаходить 2 і ставить. Потім я: “Один, два, …”. Дочка: “Три!”, шукає цифру “3″ і т.д.

- Крім з’єднання з кількістю в процесі запам’ятовування чисел важливо виконувати завдання, де дитина зорово співвідносить цифри між собою.

- Якщо дитина плутає/не може запам’ятати певні цифри, потрібно програти в ігри саме з даними цифрами в різних варіантах, де потрібно візуально їх визначати.

У моїх програмах цифри можна вивчити за допомогою цільової програми “Вчимо цифри” в онлайн-форматі або в програмі “Загальний розвиток. 3-4 роки” та розсилці друкованих завдань для 3-4 років.