Відпрацювання рахунку

Ми часто обговорюємо з вами, як вивчити склад числа, як вивчити таблицю множення, правило і т.д., забуваючи часом, що основне слово у даних фразах – це ВИВЧИТИ. Так чи інакше, вольове зусилля докласти буде необхідно.

Вчити бездумно – зле, це ми вже з’ясували. Першим йде РОЗУМІННЯ, далі УСВІДОМЛЕННЯ, за ним – відкладення в ПАМ’ЯТІ для подальшого використання. Навіщо вчити склад числа, якщо і так розумієш його суть? Щоб не витрачати час на перераховування кожного разу. Те ж саме стосується і таблиці множення. Ми з вами знаємо, що 5 на 5 буде 25, тому сміливо користуємось цим і багатьма іншими поширеними прикладами для спрощення рахунку на практиці. Ми б з глузду з’їхали, якби рахували кожен раз вісім разів по п’ять, три рази по чотири і скільки потрібно додати до трьох, щоб стало дев’ять. Все це відкладено у нас в пам’яті завдяки раніше докладеним зусиллям. Тому тренувати навичку потрібно. Цікавими вправами, систематичним застосуванням, якісним закріпленням.

Є хороша ГРА – на окремих листочках пишите приклади з таблиці множення, наприклад (з тієї частини, яку дитина вже “вчила”, завдання саме на відпрацювання). Кладете перед дитиною по одному листку, вона говорить відповідь. Ті, які пораховані правильно, забирає собі, які ні, повертаються до Вас і так, поки всі не будуть розв’ язані правильно.

Можна з часом підключати секундомір, щоб дитина змагалась сама з собою, наскільки швидко вона впорається цього разу.

А ще – я зробила ігри для відпрацювання складу числа і таблиці множення. Будиночки з числами вгорі (таблиця множення на 2, на 3 і т.д.) і відповіді на приклади у стовпчик. На окремих прямокутниках приклади “2х7″, “5х4″, “3х3″ і т.д. Дитині потрібно вставити ці приклади до відповідних відповідей у потрібні будиночки. Точно так само і з складом числа. Гра, можна сказати, нехитра, але саме для відпрацювання навички, я вважаю, саме те. І так як я не жадібна, скачати ігри та підвищити якість знання можна за посиланням https://drive.google.com/file/d/0BxMKLrA-6z6sRjJHWGp6RDluOXM/view?usp=sharing

Навчайтесь із посмішкою!