Як бути авторитетом?

“Сучасні діти не знають авторитетів!”

“Нинішнім дітям палець в рот не клади!”

Ці та схожі фрази ви чули, напевно, не раз. Можливо, навіть часом самі так думали)

Ці фрази з розряду “обмежуючих переконань”. Це те, що Ви поселили у вас в голові і що заважає бачити ситуацію ширше.
Такий фразою набагато простіше виправдати власну безпорадність перед дитиною або небажання вибудовувати розумні рамки в спілкуванні зі своєю дитиною або учнями.

Погоджусь, що сучасні діти більш “просунуті”. Вони вже не погоджуються з тим, що “дорослих потрібно слухати” і “дорослий завжди правий”. І чудово! Адже дорослі ДУЖЕ ЧАСТО не праві. Сучасним дітям потрібно розуміти, навіщо вони роблять те чи те, їм потрібно бачити цінність справи для себе.

Але сучасні діти, як і діти будь-якого часу, мають потребу у НАДІЙНИХ ДОРОСЛИХ. Їм потрібна опіка і захист, підтримка та грамотне наставництво.

Тому ви в ціні, не хвилюйтесь!

Залишилася справа за малим – НАВЧИТИСЯ ФОРМУВАТИ ВЛАСНИЙ АВТОРИТЕТ в очах дітей, а саме:

- Вибудовувати особисті межі, і як тільки дитина переступає межу, говорити їй про це спокійним, інформативним тоном. Наприклад: “Мені неприємно, коли мене б’ють лопаткою по нозі”. Або “У мене на уроці діти не кричать, ми тут працюємо”.

- Не переступати особисті межі дитини. Цим дуже часто грішать дорослі. Питати дозволу щодо речей, пропонувати щось, а не нав’язувати. Як кажуть, “рахуватися з думкою”.

- Бути тим, про кого кажуть “людина-справа”. Сказав – зробив. Що пообіцяли, те вчасно виконали.

- Не засуджувати і не критикувати. Як “переформатувати” критику є окрема стаття.

- Не змінювати свого ставлення “під настрій”. Навіть якщо у Вас “кішки на душі шкребуть”/Ви сердитесь або втомилися, дитина не повинна сумніватися, що вона для Вас важлива. І, тим більше, не повинна думати, що Ви засмучені через неї. Ось ці люди, які за настроєм приємні та милі, а без настрою – похмурі – дуже насторожують. І дітей теж.

- Вміти брати ситуацію в свої руки.

- Бути завжди на крок попереду дитини. Щоб вона завжди думала, ну як він/вона така? (вправна, спритна, розумна, сильна, врівноважена і т.д.).