Яким має бути заняття?

Яким має бути по наповненню заняття? Тематичне, тобто якщо сіли вчити букви, то тільки все з ними пов’язане робите. Або “тиждень синього кольору”. І т. д. Чи комплексне? Коли за один “урок” (довжина уроку залежить від віку) ви виконуєте завдання на різні види інтелектуальної діяльності.

У кожного варіанту є свої плюси і мінуси.

Чим молодша дитина, тим вона довше вникає в суть завдання, тільки з енного разу дворічний малюк почне (найчастіше) робити так, як передбачає гра. Але в той же час він не готовий/не може довго вникати в одне й те саме завдання. На занятті зі спритною двохрічкою ігор треба мішок, тому що вона раз і пограла, два і втомилася. Потрібно маневрувати, підлаштовуватись. І всі дії навчаючого повинні бути націлені від самого початку на те, щоб не перевтомити, а це досягається саме тим, що дитині пропонуються різні за принципом дії вправи.

Коли дитина підростає (3-4 роки), вона вже більш усвідомлено підходить до ігор і їй може бути дійсно цікаво присвятити одній грі досить тривалий (15-20 хвилин) час. Якщо мама/няня/домашній педагог уважні до малюка і знають його сильні і слабкі сторони, робити заняття “тематичними” можна, підлаштовуючи весь процес під індивідуальні особливості конкретної дитини (як довго вона може бути уважною, який у неї темп, як часто вона може займатись і т. д.).

Коли ж дитина досягає віку 5-7 років, наше завдання, як дорослих, навчити її справлятися з певним завданням у заданий термін, вміти переключитись з однієї справи на іншу, максимально швидко вникати в суть завдання, справлятись з інтелектуальним навантаженням завдовжки в 45-60 хвилин. А це можливо теж тільки при гармонійному поєднанні на уроці різних сфер. Тільки зверніть увагу, що я пишу “гармонійно”, а не “швидко закривай математику, що ти там возишся, я тобі вже письмо поклала”. Як це зробити гармонійно – про це вся моя робота! Будьте чуйними і терплячими, з усім іншим вам з радістю допоможе «Study-smile»!